آموزش

این سایت سعی در معرفی و آموزش روش ها و ابزارهای مرتبط با پیاده سازی DevOps و ALM و DLM دارد. پیاده سازی و استفاده از ابزارها و روش هایی که این سه استاندارد را پیاده سازی می کنند دارای پیچیدگی های زیادی می باشد، شرکت های ارائه دهنده این ابزارها بعضا با دیدگاهی متفاوت نسبت به رقبای خود اقدام به پیاده سازی روشها و ابزارها می نمایند که این مساله بر پرچیدگی ذاتی موجود در این حیطه می افزاید. امید است دوره های ارائه شده کمک کوچکی در رفع نیاز سازمان ها و استارت آپ های کشورمان داشته باشد.

آموزش راهکار شرکت مایکروسافت TFS و Azure DevOps

دوره های زیر سعی در تشریح چگونگی استفاده صحیح و کامل از مجموعه راهکار TFS/Azure DevOps در بخش های مختلف دارند. به دلیل گستردگی مطالب بعضی دوره ها فقط زیر سیستم های خاصی از TFS/Azure DevOps مثل ورژن کنترل یا آموزش scrum در TFS/Azure DevOps را در بر می گیرند.

آموزش راهکارهای شرکت Atlassian

شرکت اطلسیان یکی از ارائه دهندگان موفق راهکارهای ALM و DevOps بوده، پر طرفدارترین محصول این شرکت مجموعه نرم افزار JIRA Software, JIRA Core, JIRA Service Desk می باشد. سایر ابزارهای شرکت اطلسیان که وظیفه پیاده سازی سایر بخش های ALM را بر عهده دارند شامل Bitbucket, Bamboo, Confluence می باشد.

آموزش Reverse Proxy

یکی از راهکارهایی که در پیاده سازی DevOps در بخش مدیریت ارتباط سرورها و شبکه در لایه های tcp/ip و http بسیار مفید می باشد Reverse proxy است. ابزارهای مورد بررسی در این بخش Nginx و HAProxy خواهند بود.

به زودی دوره های مرتبط با این بخش اعلام می گردند.

آموزش DLM

دوره های مرتبط با DLM سعی در ارائه راهکاری جامع جهت کنترل تغییرات پایگاه داده و انتقال آنها به محیط های تست و توسعه نرم افزار دارند. ابزارهای این حیطه متعلق به شرکت های Microsoft و Redgate می باشند.

به زودی دوره های مرتبط با این بخش اعلام می گردند.