درباره من

سلام، علی اژدری هستم کارشناس کامپیوتر – نرم افزار، کامپیوتر رو از هنرستان شروع کردم و فوق دیپلم و کارشناسی رو نرم افزار خوندم، اول علاقه مند به Warcraft و ۳DS Max و Maya و Lightwave بودم ولی با ورود به مقطع کارشناسی به سمت تولید نرم افزار تغییر جهت دادم ( البته علت این مساله بازار کار پیچیده نرم افزارهای ۳D بود! ) و بعد از چندین سال نوشتن سایت ها  و برنامه های مختلف و با توجه به علاقه ام به ساختن تیم هایی با استانداردهای جهانی وارد حوزه ALM و DevOps شدم، ابتدا قراربود برای چند بانک کشورمون این کار رو انجام بدم که نشد و قرعه به نام دیجی کالا افتاد و مدت ۳ سال با این تیم همکاری داشتم.

در حال حاضر به عنوان مشاور و مدرس در زمینه ALM و DevOps با سازمان های مختلف همکاری دارم. بخشی از سازمان هایی که با اونها همکاری داشتم شامل:

  • شرکت گلرنگ سیستم
  • دیجی کالا
  • استارت آپ ها و فروشگاه اینترنتی گروه گاج
  • شرکت فناوران اطلاعات خبره
  • شرکت رایان پارسی
  • پژوهشکده صنعت نفت ایران
  • فناوران اطلاعات انصار
  • و …

کار خوب و جذابیه یکم دقت می خواد و استقلال و روحیه تغییر در محیط اطراف، این سایت هم در همین زمینه نامگذاری شده و وظیفه اش اینه که در زمینه Application Lifecycle Management و DevOps توضیحات و راهنمایی های تئوری و عملی ارائه بده، ولی به صورت کلی با اسم های تجاری که از قبل باهاشون آشنایی دارید هم کار خواهیم داشت، مثل Git، Scrum، CMMI، Agile و موارد دیگه.

در ابتدا راهکارهای عملی که ارائه می دادم بر اساس پلتفرم مایکروسافت بود ولی به مرور پلتفرم لینوکس هم اضافه شد، و در حال حاضر هر دو پلتفرم مایکروسافت و لینوکس رو در زمینه ALM و DevOps پیگیری می کنم. اینکار دلایل مختلفی داره، دو دلیل اصلیش یکی علاقه خودم به یادگیری مدل های فکری مختلف در پیاده سازی یک مفهوم مشخص توسط تیم های مختلف و دیگری نیاز بازاره، بعضا با همکارانی مواجه میشم که یک ابزار خاص مد نظرشونه و هر گونه توضیحی درباره ایرادات ابزار رو تکنیک بازاریابی میدونن. برای همین من لازم دیدم یک دید جامع از تمام ابزارها داشته باشم تا در زمان راهنمایی و مشاوره بسته به شرایط تیم بتونم بهترین گزینه رو در اختیارشون قرار بدم.

خوشحالم بگم از این به بعد شاهد حضور ابزارهای متنوع تری در پست هام خواهیم بود. دوره های جدید برای ابزارهایی از دنیای اوپن سورس مثل Gitlab GitHub Jenkins Docker BitBucket Jira Bamboo و شاید بعدتر Kubernetes

لینکد این علی اژدری

دوره های آموزشی که در حال حاضر برگزار می کنم شامل موارد زیر میشه:

به غیر از موارد برنامه نویسی و دیتابیس( که ارتباطی به محتوای این سایت نداره )، در زمینه ALM/Devops تخصص های من شامل موارد زیر میشه:

Microsoft ALM/DevOps solution With Team Foundation Server [TFS] 2013,2015,2017/2018/Visual Studio Team Services [VSTS]/Azure DevOps Server
Atlassian ALM/DevOps Solution: BitBucket, Jira software, Bamboo, confluence
GitLab Full Solution For ALM
DB DevOps SQL Server data Tools[SSDT]/Redgate DB DevOps Solutions
DevSecOps
HAProxy
Jenkins
Version Control – TFVC/GIT
Branching & Merging strategies in TFVC & GIT
Octopus Deploy
TFS/Azure DevOps Extentions Development
Continuous Monitoring And Learn – Microsoft Azure Application Insight, elastic search-logstash-kibana, prometheus, grafana
Infrastructure As a Code/Configuration As a Code – VMware/Scvmm Resource Deployment.
UI Test With Selenium & SpecFlow
Design & Implement Test Framework For All kind of Tests – DB Test, UI Test, Unit Test, Integration Test
Security Development Lifecycle – SDL

سوالات و نظرهای خودتون رو با من در میون بذارید  A.AzhdariALM[at]GMail.com